Використання зубної щітки та зубної нитки є запорукою гігієни ротової порожнини й обидва види чищення потребують правильної техніки. Правильна техніка чищення зубів зубною щіткою та зубною ниткою двічі на день надовго забезпечує здоров'я ротової порожнини.
Навіть якщо ти з дитинства користуєшся зубною щіткою разом із зубною ниткою, з часом в тебе могли виробитись неправильні звички чищення, зокрема, ти можеш чистити зуби з занадто сильним натиском, пропускати задній ряд зубів або взагалі забувати про зубну нитку.
Пам'ятай про основні техніки чищення зубів щіткою як перед, так і після чищення зубною ниткою:
Тримай зубну щітку під кутом 45 градусів до лінії ясен.
Під час чищення зубів м’яко рухай щіткою вперед-назад, а також круговими рухами, очищуючи передню, задню і верхню (жувальну) поверхню зубів. Уникай сильного тертя вздовж лінії ясен, щоб їх не травмувати.
Не забувай чистити (з використанням зубної нитки) поверхню за нижніми передніми зубами. Використовуй верхню частину зубної щітки, щоб дістатись до цієї області. Якщо дістатись сюди за допомогою звичайної нитки дуже важко, спробуй скористатись тримачем для зубної нитки або одноразовою зубною ниткою.
Повноцінний догляд за ротовою порожниною також включає чищення язика. Це сприяє свіжому диханню та усуває ще більше хвороботворних бактерій. Крім того, якщо ти страждаєш від зубного нальоту або захворювання ясен, додай антисептичний ополіскувач до свого щоденного догляду за зубами, щоб зробити його максимально комплексним.
Як правильно чистити зуби звичайною зубною щіткою?
Навчитися правильно чистити зуби– це перший крок до якісної гігієни порожнини рота, здорових зубів і ясен. Правильне чищення зубів також допомагає мінімізувати ризик виникнення карієсу та захворювань ясен, які є основними причинами втрати зубів.
Перш ніж почати
Існує кілька методів чищення зубів звичайною зубною щіткою, однак варто завжди звертатися за рекомендаціями до свого стоматолога та дотримуватись їх. Перш за все використовуй зубну пасту з фтором та зубну щітку з м’якою щетиною і не забувай її замінювати кожні три місяці.
Дві хвилини, двічі на день
Для правильного чищення зубів слід витрачати щонайменше дві хвилини, використовуючи рекомендовану стоматологом техніку, яка включає 30 секунд чищення кожної області зубного ряду (верхня права, верхня ліва, нижня права, нижня ліва область) вранці та ввечері. Оскільки більшість звичайних зубних щіток не має вбудованого таймера, можна скористатись годинником, щоб упевнитись, що ти приділяєш чищенню зубів достатньо часу.
Розташування зубної щітки
Положення зубної щітки залежить від того, яку частину зуба ти чистиш.
Крок 1: Починай чистити із зовнішньої та внутрішньої поверхні зубів, короткими рухами на половину зуба до лінії ясен, тримаючи щітку під кутом 45 градусів. Не пропускай задні зуби.
Крок 2: Перейди до жувальних поверхонь. Тримаючи щітку рівно, рухай нею взад-вперед уздовж жувальних поверхонь.
Крок 3: Діставшись до внутрішньої поверхні передніх зубів, нахили щітку вертикально та продовжуй чищення м'якими рухами вверх-вниз за допомогою кінчика зубної щітки.
Крок 4: Обережно рухайся вздовж лінії ясен.
Крок 5: Почисти язик, прочісуючи його щіткою вперед-назад, щоб видалити залишки їжі, а також усунути бактерії, які спричиняють неприємний запах.
Тепер, коли ти освоїв техніку правильного чищення зубів, трішки дисципліни допоможе тобі зробити її невід'ємною частиною твоєї щоденної рутини. Це одна з найпростіших речей, які ти можеш зробити, щоб зберегти здоров’я своїх зубів і ясен.
Як правильно користуватись електричною зубною щіткою?
Що таке електрична зубна щітка?
Електрична зубна щітка допоможе тобі якісніше подбати про здоров'я своїх зубів та ясен. Багато електричних зубних щіток використовують коливально-обертові рухи, щоб досягти кращого результату у догляді за ротовою порожниною порівняно зі звичайними зубними щітками. Їхня дія значно відрізняється від дії звичайних зубних щіток, оскільки забезпечує постійний рух, в той час як твоє завдання полягає тільки в тому, щоб скеровувати щітку в потрібну ділянку ротової порожнини.
Саме тому для деяких людей чищення зубів електричною щіткою стає набагато простішим після того, як вони навчаться правильно це робити. Просто запам'ятай, що головне правило ретельного чищення зубів електричною щіткою – це скеровувати її насадку в усі частини ротової порожнини.
Користування електричною зубною щіткою
Можеш вірити чи ні, але багато дітей шкільного віку зараз із захопленням чистять зуби. І це завдяки винаходу електричної зубної щітки.
Електричні зубні щітки надзвичайно прості у використанні, що й викликає до них такий інтерес. Хоча ціна електричної зубної щітки дещо вища, аніж звичайної, однак це однозначно того вартує, якщо тепер твоя дитина чистить зуби з радістю.
Більшість електричних зубних щіток здійснюють від 5000 до 30 000 рухів на хвилину під час чищення, і завдяки цьому ретельне чищення зубів займає набагато менше часу. Деякі електричні зубні щітки мають ще більшу потужність.
Користуватись електричною зубною щіткою дуже просто: поклади зубну пасту на насадку зубної щітки та приклади її під кутом 45 градусів, як і у випадку зі звичайною зубною щіткою, Далі увімкни електричну зубну щітку та починай рухатись від зуба до зуба. Менші голівки електричних зубних щіток, зазвичай, чистять по одному зубу за раз, залежно від розміру зубів. Рухай електричною щіткою вздовж передніх, задніх та жувальних поверхонь кожного зуба.
Навіть з електричною зубною щіткою чищення зубів повинно займати щонайменше дві хвилини, щоб забезпечити ретельне чищення кожного зуба. Закінчивши чищення, голівку щітки слід промити водою та залишити висихати.
Вбудовані таймери, розраховані на дві хвилини
Більшість електричних зубних щіток мають вбудовані таймери, розраховані на дві хвилини, а в деяких навіть є спеціальні таймери, що допомагають тобі відстежувати по 30 секунд на чищення кожного квадранта зубів.
Розташування електричної зубної щітки
При користуванні електричною зубною щіткою не потрібно сильно натискати чи терти, щоб досягти ефекту. Просто скеровуй щітку в потрібну область ротової порожнини, поки вона сама чистить. Деякі електричні зубні щітки також оснащені датчиками тиску, які сповіщають, коли ти тиснеш занадто сильно.
Крок 1: Перевір рівень заряду акумуляторної батареї. Багато електричних зубних щіток мають світлові індикатори заряду, що показують поточний стан заряду.
Крок 2: Починай чищення, рухаючись від зовнішньої поверхні зуба до внутрішньої. Плавно рухайся від зуба до зуба, по кілька секунд затримуючись на кожному зубі, перш ніж перейти до наступного. Рухайся вперед за формою зуба та вигином ясен.
Крок 3: Повтори крок 2 для внутрішньої поверхні зубів.
Крок 4: Повтори крок 2 для жувальних поверхонь зубів, а також для задніх зубів.
Крок 5: Скеруй голівку зубної щітки вздовж лінії ясен і над яснами. Знову ж таки, не треба надто сильно тиснути чи терти.
Крок 6: Проведи голівкою щітки вздовж язика та по піднебінню туди-назад, щоб освіжити дихання.
Правильна техніка чищення зубів електричною зубною щіткою і трохи практики допоможуть тобі чистити зуби впевнено, знаючи, що ти дотримуєшся клінічно перевіреної технології чищення зубів.